top of page

2021. gada 29. jūnijs. Pārgājiens gar jūru, otrā diena. Apšuciems - Abragciems

Kristīna jau ap plkst. 07:00 sāk runāt par celšanos. Es gan labprāt vēl pavārtītos, tomēr arī saulīte sāk manāmi sildīt telti, tāpēc nekas cits neatliek, kā vien rausties augšā. Paēdam brokastis, bet tad dodos rīta kailpeldē. Cik burvīga sajūta – viss liedags un jūra pieder man vienai! Tik lieliski ļauties jūrai un saulei!


Sakrāmējam mantas, novācam telti un dodamies ceļā. Šodien mazliet grūtāka iešana nekā vakar, jo pazudusi patīkamā cieto smilšu josla gar jūru. Nākas brist pa mīkstām smiltīm vai maziem akmentiņiem, kā arī pa jūraszālēm. Jāsecina, ka šodien visjaukākā iešana sanāk pa sakaltušo jūraszāļu segu – viscietākais un stingrākais pamats, bet ne visur tāds atrodams.


Laiku pa laikam mūs priecē milzīgi gulbju bari, kas cēli peld jūrā. Daži vienkārši bauda sauli, daži uzsviež gaisā dibenus un meklē barību, bet citi loka savus kaklus līkumu līkumos. Pa vidu gulbjiem, spārnus izpletuši, uz akmeņiem stāv melni putni. Jūras kraukļi? Kristīna smejas, ka viņi ieņēmuši tik agresīvu pozu, lai baidītu gulbjus, izliekoties par daudz bīstamākiem, nekā ir patiesībā.


Vietā, kur jūra pilna ar gulbjiem, krastā mētājas tādas dīvainas, zaļas čupiņas, kas ir mazliet citādākā tonī nekā ūdenszāles. Kā izrādās - gulbju sūdi. Nebiju domājusi, ka tie ir tik milzīgi! Pēc formas vairāk atgādina suņu kakas, nevis putnu pļekas. Jāskatās, kur likt kāju.


Kad sasniedzam Enguri, dodamies saldējuma medībās. Kristīna ar somām paliek uz soliņa, bet es eju uz “Citro”. Tīri vai liekas, ka veikals tiek likvidēts, jo ne tikai saldētava pustukša, bet arī plaukti. Bez-piena saldējumu neatrodu, toties padaru savu somu par divām šokolādēm smagāku. “Elvi” tieku pie bērnības garšas – “Jungle Pop”. Lai gan neesmu saldētu sulu fane, tomēr labāk nekā nekas. Kristīna, kā jau piena ēdājs, izvēlas daudz klasiskāku saldējumu. Ēnā notiesājam katra savu atvēsinošo gardumu, iekrāmējam somā ūdens papildinājumus un dodamies tālāk. Saule pamatīgi cepina.


Ieraugu brūnu norādi, kas ved pa labi uz Marijas kalnu, un skaļi prātoju: “Nez, vai šis ceļš aizved arī līdz jūrai?”. Kristīna smejas: “Bet tur taču rakstīts, ka ved uz jūru!”. Es: “Kur?”. Un tikai tad pamanu, ka blakus brūnajai norādei atrodas arī mazmazītiņa, sarkana šilte “Uz jūru”. Man šķita, ka tas ir ielas nosaukums, tāpēc pat nepievērsu tam vērību!


Engures pludmalē labu laiku laiskojamies ēnā uz soliņiem. Es lasu žurnālu, Kristīna snauž. Uznāk lietus, bet tas nav diži stiprs un mūs tikai mazliet atsvaidzina, nevis izmērcē. Pēc lietus soļojam tālāk. Atkal ik pa laikam ūdenī vērojami gulbju bari, kā arī melnie, savādie putni. Un lieli akmeņi.


Aiz Abragciema sākas nebeidzami niedru lauki. Vai mums šovakar maz izdosies nopeldēties? Jūrai nav iespējams piekļūt. Laimīgā kārtā, atrodam vietiņu, kur niedres līdz jūrai kāds izpļāvis. Izskatās, ka izveidojis celiņu, kur iestumt laivu ūdenī. Nolemjam nakšņot te. Kad ejam peldēties, atklājas, ka ūdenim pa virsu peld dīvaina ūdenszāļu substance, arī dibens izskatās glumīgs. Nē, laikam tomēr te nepeldēsim. Atceramies, ka pavisam netālu bija tāda kā pludmale ar daudz lielāku izpļauto niedru laukumu, kā arī ar soliņiem. Soļojam uz šo “pludmali”, bet arī tur pa ūdens virsu peld nepatīkama paskata ūdenszāļu veidojumi. Tomēr mums paveicas – atceļā uz teltsvietu mūs gaida vēl viena izpļauta vietiņa, kur dīvainā ūdenszāļu masa ir pavisam nelielā apjomā. Noģērbjos un uzmanīgi speru soli. Ja dibens būs glums vai kāja iegrims dubļos, atmetīšu cerības nopeldēties. Taču nekā tamlīdzīga! Beidzot esam atradušas piekļuvi jūrai! Izbrienam cauri izpļautajām niedrēm un puslīdz tīrajam ūdenim, sasniedzam jauku smilšu strēli, un tad jau sākas jūra. Cik debešķīgi silts ūdens!


Vienīgi žēl, ka šovakar saule rietēs mežā aiz mūsu mugurām, un neredzēsim saulrietu.


Baudām jūras šalkas, pļāpājam, mazliet palasu, mazliet parakstu. Jauka vakara idille! Ja tikai vēl tie sasodītie odi nekostu!


***

Mana šodienas ēdienkarte:

1) brokastis: ciabata ar hummusu un dārzeņiem

2) uzkodas: "Jungle pop", 1 šokolāde

3) pusdienas: auzu pārslu putra ar banāniem, zīdkoka ogas un kaltēti banāni

4) vakariņas: 1 avokado, 1 gurķis, 2 olas, 2 rupjmaizes šķēles, zīdkoka ogas un kaltēti banāni


Commenti


bottom of page