top of page

2018. gada 9. februāris. Ungārija, Felsoors. Skaistie pauguri un pamestais Balatons

 

Tā kā šodien ir izcili saulains laiks, piedāvāju savām istabas biedrenēm Helli un Karlai no Vācijas šmaukt prom no otrās semināra daļas un doties izpētīt apkārtni. Salīdzinoši netālu ir skatu tornis, no kura būtu jāpaveras jaukam skatam uz apkārtni. Arī Balatona ezers ir gluži vai tepat ap stūri. Laimīgā kārtā istabas biedrenēm šī ideja patīk, un pēc pusdienām šmaucam prom.

 

Nočāpojam apmēram 15 km Felsoors – Csere Hegy – Kaptalanfured – Lake Balaton - Alsoors - Felsoors, iepazīstam gan mazus ungāru ciematiņus, gan uzkāpjam pāris pauguros, gan sasniedzam skatu torni, gan aizstaigājam līdz Balatona ezeram. Jauks mini pārgājiens.

 

Ak, sniegpulkstenītes! Pavasaris!!

 

Jāteic, ka Balatona ezers sagādā nelielu vilšanos. Krasts gandrīz no vienas vietas apbūvēts ar kempingiem, kas apjozti ar žogiem. Pat grūti atrast vietu, kur piekļūt ezeram. Un tur, kur piekļuve atrodama, tā ir ļoti civilizēta ar asfaltu un bruģi. Eh. Pamestie kempingi rada dīvainu pēc-apokalipses sajūtu. Arī atceļā nesanāk nekāda pastaiga pa pludmali – visa ezermala noaugusi ar niedrēm, bet mums nākas iet starp dzelzceļa sliedēm un šoseju. Ha, ha, “pastaiga gar ezeru”. Bet nekas, ļoti jauki beidzot izkustēties un uzmest aci Ungārijas laukiem.

 

Atpakaļ ejam jau pa melnu tumsu. Ceļš nav izgaismots, bet tas piešķir jauku piedzīvojumu noskaņu.

 

Lieliska pēcpusdiena svaigā gaisā!

bottom of page