top of page

2014. gada 6. maijs. Jauniešu apmaiņa Itālijā. 1. diena. Traka braukšanas maniere un “interesanti” s

Kamēr citi cītīgi strādāja pie saviem bakalaura darbiem (vai vismaz izlikās, ka to dara), tikmēr vieglprātīgā Solveiga kāpa lidmašīnā, lai no 6. – 17. maijam baudītu 12 piedzīvojumiem bagātas dienas jauniešu apmaiņā „Life is Light 2”, kas norisinājās mafijas salā Sicīlijā. Ja piedzīvojumi sauc, tiem nevar atteikt!


Tā nu mēs - 5 jaunieši (sestais Latvijas pārstāvis pievienosies pāris dienas vēlāk) – lidostā sapazināmies, lai mērotu gaisa ceļu līdz Romai (kura izkāpjot no lidmašīnas pārsteidza ar patīkamu siltumu), tad pārsēstos citā lidmašīnā un planētu līdz Katānijai. Tur mūs sagaidīja apmaiņas organizatori un ietūcīja visnotaļ mazās mašīnītēs. Jā, tādu izrādīšanos ar lielām un krutām mašīnām kā Latvijā citur tik viegli neatrast. Mazās mašīnas ir ideāli piemērotas itāļu braukšanas manierei, kura sastāv no nemitīgas lavierēšanas starp citām mašīnām, signalizēšanas (dažkārt pat bez redzama iemesla, šķiet vien tāpat – prieka pēc), izkāršanās pa logu un savstarpējas sabļaustīšanās (nu šitas gan ir varen foršs paradums, man iepatikās!), un ceļu sadalošu joslu totālas ignorēšanas. Tomēr pārsteidzoši – šķiet, ka šī viņu nepārtrauktā komunikācija pa atvērtajiem logiem un signalizēšana nodrošina daudz lielāku drošību uz ceļiem nekā mūsu nosacītā noteikumu ievērošana, bet neskatīšanās, kas īsti notiek uz ceļa un ko tur dara citas mašīnas.


Ieradāmies vietā, ko uz 12 dienām varējām saukt par savām mājām – neliela ēka apelsīnu plantāciju vidū. Kā visa apkārtne smaržoja!! Mmm… Kamēr liela daļa pārējo šausminājās par briesmīgajiem dzīves apstākļiem, es biju mazliet vīlusies, ka tomēr nedzīvosim teltīs, jo izrādījās, ka ar vārdu „tent”, viņi bija domājuši apelsīnu plantācijām tipisko ēku.


Mūsu guļamistabās gultas bija no koka paletēm kopā sastellētas divstāvīgas, aizdomīgas izturības pakāpes konstrukcijas. Kā jau pierasts, es izvēlējos gulēt uz grīdas.


Duša no visiem dzīves apstākļiem laikam bija vienīgais, kas man īsti negāja pie sirds. Lai gan ko tur sūdzēties, mums taču bija veselas divas dušas, izvēlies – gribi mazgāties pagalma vidū vai mazliet nomaskēties aiz puscaurspīdīga auduma... Nolēmu dušoties no rītiem, kamēr citi vēl saldi čučēs...


Mūs sagaidīja interesanta uzkoda – apelsīnu un sīpolu salāti. Garšoja tiešām interesanti. Sakot par ēdienu “interesanti”, kas tiek domāts? Nu jā, ha, ha.

bottom of page