top of page

2018. gada 30. septembris. Latvija, Ķemeru Nacionālais parks. 14 km pārgājiens gar Zaļo kāpu

 

Vai gan ir vēl piemērotāks brīdis pārgājienam purvā par rudeni, kad sūnu paklājs rotājas rūsganos toņos? Tieši tagad ir īstais laiks doties purvā!

 

Ar Mārtiņu aizbraucam līdz Ķemeriem, noliekam auto pie Zaļās kāpas maršruta sākumpunkta un dodamies ceļā.

 

Esmu šo maršrutu daļēji gājusi jau 2012. gadā, kad teorētiski tas bija izveidots, taču dabā vēl nebija nedz marķēts, nedz labiekārtots. Toreiz purvā mazliet izmērcējām kājas, mazdrusciņ (ha, ha, maigi teikts!) apmaldījāmies un pamatīgi izlijām. Katrā ziņā piedzīvojumi bija ne pa jokam. 2012. gadā Raganu purvu gan neredzējām, jo pēc Zaļās kāpas apguves devāmies citā virzienā, maršrutu izvēršot divu dienu garumā.

 

Liels ir mans pārsteigums redzot, ka tagad pāri purvam stiepjas labiekārtotas laipas, un kāju samērcēšana galīgi vairs nedraud. Arī apmaldīties šķiet neiespējami. Cik gan viss šeit sešu gadu laikā ir mainījies!

 

Tik labi būt purvā! Tik labi būt mežā! Svaigs gaiss, miers un klusums! Un cik skaisti!

 

Vislielāko pārsteigumu man sagādā Raganu purvs, ko sērūdens iekrāsojis pavisam neparastās krāsās. Tiesa, veselīgā smaciņa gaisā arī ir maķenīt jūtama, bet tā netraucē fantastiski skaistās ainavas baudīšanai.

 

Izcils īsais maršruts apmēram 14 km garumā dienām, kad gribas mazliet izkustēties pie dabas, bet negribas doties pārāk tālu prom no Rīgas un dikti piekust. Tāda veselīga svētdienas pastaidziņa ar skaistām ainavām.

bottom of page