top of page

2014. gada 28. jūlijs. Saldummīļu uzdzīve miglas vālu ielenkumā

 

Lietainā laika dēļ izlēmām telti atstāt tur, kur vakar uzslējām, un doties nelielos klejojumos pa tuvējo apkārtni...

Ak, baltie sniegi, ak, zilie kalnu ūdeņi!


Aizgājām uz vienu kalnu namiņu, kas visiem atvērts, izpētījām, ka nakšņošana tur ir par maksu, bet tad pievērsāmies pieliekamā izpētei. Pieliekamajā esošos produktus var ņemt, slēgtā metāla kastē atstājot naudu. Viss darbojas pēc godīguma principa. Atradām visādus labumus, par kuriem naudu atstājām pēc Latvijas cenām, nevis norādītajām Norvēģijas cenām, kas mums šķita par sālītu, bet galvenais, ka naudu atstājām. Īsāk sakot - puslīdz izdevīgs pirkums un mierīga sirdsapziņa. Vēlāk teltī bija īsta saldummīļu uzdzīve!


Mēs dzīvojām jau tā fantastiskā vietā - dzidrs ūdens, sniegotas virsotnes, zaļa zālīte, klintis, aitas, bet, kad vakarā sāka velties migla, skats kļuva vēl jo lieliskāks. Burtiski jūtama aizvēstures elpa!

Dziedāšana aizsākās teltī, sākot ar visādām latviešu dziesmām, turpinot ar kara dziesmām un pievēršoties tautasdziesmām, kuru vārdi atmiņā tomēr iegūluši vislabāk, bet turpinājās uz vienas skaistas klints. Visatbilstošākās dziesmas vietai, laikam un noskaņai šķita latviešu tautasdziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" un "Div' dūjiņas", bet absolūtākais hits bija Zigmāra Liepiņa "Es atnācu uguntiņu". Lai noskaņu padarītu vēl jo skaistāku, uz klints iededzām 5 svecītes. Dziedāt vārdus "Dzīvoš' ilgi, ne tik ilgi, saules mūžu nedzīvošu, ūdentiņis, akmentiņis, tie dzīvos saules mūžu" stāvot uz klints vietā, kur ir izteikta aizvēstures sajūta, kur pie kājām skalojas kristālskaidrs ūdens, kur redzamas sniegotas virsotnes, kur iedegta dzīvā uguns bija tik ļoti, ļoti skaisti, ka to pat nav iespējams aprakstīt. Tas bija tiešām kaut kas neaizmirstami fantastisks, es pat teiktu, līdz skudriņām skaisti mirkļi. Tu stāvi, dziedi šo bezgala skaisto un spēcīgo dziesmu, un ļoti labi apzinies, ka šī vieta, šīs klintis, šīs virsotnes te ir bijušas jau sen, sen pirms tevis un turpinās pastāvēt vēl ilgi, ilgi pēc tevis. Tāda ļoti izteikta bezgalīguma un tajā pat laikā arī galīguma sajūta. Un tam visam pāri vēlās pamatīgi biezi miglas vāli, kas vēl jo vairāk pastiprināja sajūtas.

bottom of page