top of page

Pārgājiens KERAMISKĀ STRĪĶUPE

(22/08/2020)

Vai esi gatavs krāšņam un daudzveidīgam piedzīvojumam dabā? Tad jādodas pārgājienā gar Vaidavas ezera un Strīķupes krastiem! Būs kārtīgi brikšņi, būs jaukas meža taciņas, būs slapjas un purvainas vietas, būs skaistas pļavas, būs klasiski lauku ceļi - viss, ko sirds un kājas kāro! Pārgājiena laikā priecēsim acis ne tikai ar Vaidavas ezera mierpilno ainavu un Strīķupes burvīgajiem līkumiem, bet arī ar vairākiem īpašiem dabas apskates objektiem – Rubenes dižakmeni, Vaidavas plaisalu un Stoķu klintīm. Ja tevi vilina nezināmais, lukturīša gaismā varēsi ielūkoties gan Patkula alā, gan Kalējalā. Kas zina, ko tur ieraudzīsi? Izpētīsim, kur sākas Strīķupe, un kur tā beidzas. Pusdienlaika izsalkumu remdēsim ar gardu ugunskura zupu ezera krastā. Lai viss būtu līdzsvarā, dabas baudīšanu apvienosim arī ar kultūrvēsturiskām vērtībām. Aplūkosim Rubenes luterāņu baznīcu, kas celta vietā, kur reiz pats Indriķa hronikas autors esot pulcējis vietējos ļaudis, uzmetīsim aci Vaidavas muižai, kas maķenīt grimst vēstures un aizmirstības putekļos, kā arī iepazīsim vietējo uzņēmumu “Vaidava Ceramics”, dodoties ekskursijā un apskatot, kur un kā top fantastiskie keramikas izstrādājumi.  


DALĪBAS MAKSA
20 eur/pers.

Cenā iekļauts:

- maršruta plānošana;
- pārgājiena vadītāja pakalpojumi;

- pusdienu ugunskura zupa;
- ekskursija uzņēmumā “Vaidava Ceramics”;

- aizvešana ar auto atpakaļ uz pārgājiena sākumpunktu;
- nodokļi.


Cenā nav iekļauts:

- transporta izmaksas (+15 eur/pers., ja nepieciešama vieta pasākuma rīkotāju auto no Rīgas un atpakaļ);
- citas uzkodas piknikam;

- citi personīgie tēriņi.

MARŠRUTS
Rubene – Rubenes luterāņu baznīca – Rubenes dižakmens – Vaidavas muiža – Vaidavas ezers – Vaidavas plaisala – Strīķupes izteka – ekskursija uzņēmumā “Vaidava Ceramics” – Strīķupes krasti – Stoķu klintis un Patkula ala – Kalējala – Strīķupes ieteka Gaujā.

SAREŽĢĪTĪBAS PAKĀPE
Apmēram 20 km garš lineārs pārgājiens ar mainīgu sarežģītības pakāpi, kas sevī ietver brikšņus, dubļus un purvainas vietas Vaidavas ezera un Strīķupes krastos, lauku pļavas, šauras meža taciņas, platus lauku ceļus.

TRANSPORTS

Tikšanās pārgājiena sākumpunktā Rubenē - plkst. 09:30:

- ja brauc ar pasākuma rīkotāju auto (+15 eur/pers.), izbraukšana no Rīgas centra plkst. 07:45;

- ja brauc no Rīgas ar sabiedrisko transportu, izvēlies Valmieras autobusu (plkst. 07:30 Rīgas SAO – plkst. 09:17 Rubene);

- ja brauc ar savu transportlīdzekli, rēķinies, ka stāvvieta tev jāmeklē pašam, bet par tavu nogādāšanu no pārgājiena beigu punkta līdz sākumpunktam parūpēsies organizatori.

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 20:30.


LĪDZI ŅEMAMAIS
Ūdens, uzkodas piknikam, bļodiņa un karote pusdienu zupai, laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, mitrumizturīgi apavi, lukturītis alu apmeklējumam, piedzīvojumkārs noskaņojums.

PIETEIKŠANĀS

Pieteikšanās līdz 20. augustam. Lai pieteiktos pārgājienam un saņemtu rēķinu, lūdzu, spied pogu:Pārgājiena dalībniekiem -15% pirkumiem āra dzīves veikalā Virsotne.

Seko līdzi jaunumiem pārgājiena Facebook pasākumā!

Pārgājienu rīko Piedzīvo sadarbībā ar Baltic Nature Travel.

bottom of page